Klubas išbandė kišeninį kompiuterį

Šiais metais nutarėme išbandyti dar vieną naujovę, rinkoje ką tik pasirodžiusį Intel kompiuterį-pirštą. Tai ne daug didesnis už nykštį kompiuteris su keturių branduolių Atom procesoriumi dirbantis greičiau už kai kuriuos prekyboje esančius nešiojamus kompiuterius. Mes pasirinkome kompiuterį jau su Windows 8.1 operacine sistema, su galimybe atnaujinti į Windows 10. Mūsų kompiuteryje 20 GB vidinė atmintis su galimybe ją padidinti naudojant microSD kortelę. Integruotų 2GB ramų visiškai pakanka stabiliam kompiuterio darbui.

1

Jungiame ir testuojame.

Ir iš karto nustebino greitas kompiuterio darbas. Tikrai kai kurie nauji nešiojami kompiuteriai su WIN8 veikia lėčiau.

Komplekte yra USB maitinimas su 2A išėjimu.

3

Nežinau koks USB išėjimas iš televizoriaus, bet kai pajungiau ne su gamykliniu maitinimu, tai kartą kompiuteris persikrovė. Su originaliu maitinimo bloku to nebuvo nė karto. Pirmas testas truko apie 3 valandas. Įvertinus jo temperatūrą – užkaito minimaliai.  O Perkaisti ko gero neleidžia ir vidinis ventiliatorius.

Turi savo BIOS`ą, tad tikėtina, kad galima nesunkiai perinstaliuoti win os.

Minusas – silpnas vidinis wi-fi. Sunkiai traukė už sienos esantį ryšį nuo namų routerio.

Prijungus eilinę USB (naudojau nuo Amiko be jokių draiverių) anteną signalas iš karto atsigavo.

Testai buvo daromi su ant kompiuterio pajungtu USB šakotuvu. Jame USB klaviatūrą, bevielė usb pelė ir USB antena.

Išbandytos programos: Kodi. Su IPTVgrotuvu veikia liuksiškai. Kanalai tiesiog skraido. Dėl VLC jau kaip nieko ir nepridursi – atidaro viskas, kas turi atsidaryti…

Išbandžiau viską ką turėjau po ranka. Draiverių nereikėjo instaliuoti jokių.

Taigi išbandytas šis prietaisiukas: USB to LAN

4

Veikia be priekaištų. Internetą pasigauna kabeliu.

Išbandytas USB DVD grotuvas. Filmai eina be problemų.

5

 

Kadangi mūsų kišeninis kompiuteris turi ne daug talpos (20GB) ir vos ne pusę jos užima windows operacinė sistema, tai nutariau iš klubo lėšų papildomai įsigyti bent 32GB microSD kortelę, į kurią būtų instaliuojamos visos programos.

2

Jeigu darytume išvadas, tai šis prietaisiukas labai gali pagelbėti ir eiliniam vartotojui ir įmonei. Jeigu Windows operacinė sistema kainuoja apie 100 eurų, o kompiuteris su windows`ais kainuoja vos 140 eurų, tai gal geriau rinktis antrą variantą. Kišame mini kompiuteriuką į monitoriaus hdmi ir turime pilnavertį darbo kompiuterį.