Dalyvavome IT konferencijoje

Iš klubo lėšų susimokėjus tik už kelionę iki Kauno, man kaip klubo pirmininkui birželio 12-13 dienomis pasitaikė gera proga sudalyvauti Latvijoje garsiausių IT kompanijų naujų produktų pristatyme. Konferencijoje dalyvavo tokių žinomų vardų atstovai, kaip: Microsoft, Asus, TomTom, Intel, Samsung, LG, WD ir kiti. Buvo keletas naujų kompanijų, kurios ketina savo produkciją platinti Baltijos šalyse.

Renginys vyko dviejuose konferencijų salėse. Mažesnės kompanijos savo naujienas pristatinėjo mažojoje salėje, o dideli gamintojai produkciją pateikė didžiojoje salėje. Apie renginyje patirtus įspūdžius trumpai ir aprašysiu.

aee3

Vieni pirmųjų naujienas pristatinėjo Microsoft kompanija. Ko gero šio pristatymo metu nebuvo galima tikėtis nieko kito, kaip Windows 10 anonso. Teko išklausyti koks puikus naujas produktas mus netrukus pasieks. Microsoft atstovas skaitydamas pristatymą vis akcentuodavo, kad Windows 10 geriau už Windows 8. O Windows 7 gerbėjams turėtų patikti, kad sugrąžinamas Valdymo skydas, bei dvigubas Start meniu, kuriame bus galima matyti ir visas suinstaliuotas programas.

microsoft

Vis labiau Lietuvoje šaknis įleidžia Transcend kompanija pristatė platų prekių asortimentą: nuo RAM`ų iki vaizdo registratorių. Būtent registratoriai nustebino su kelio juostų atpažinimo funkcija. Būtų įdomu realybėje išbandyti kaip ši funkcija veiktų be kelyje be kelio juostų.

Kompanija pristatė platų USB atmintukų asortimentą, kurių vienas galas yra su micro USB (skirtas telefonams su Android sistema), o kitas galas su USB jungtimi.

transcendtranscend2

TomTom nustebino pristatydami veiksmo kamerą. Ko gero norima suspėti įšokti į įsibėgėjantį veiksmo kamerų traukinį.
Pristatytiems naujiems GPS modeliams bus galimybė suplanuoti maršrutą kompiuteryje ir jį permesti į navigatorių. Pristatyta naujiena motociklų vairuotojams – GPS navigacija su bluetooth ausine, kurios dėka priimamas garsas iš navigacijos.

tomtom

Samsung atstovas pristatyme daugiausia laiko skyrė atminties kortelių supažindinimui. Kad patogiau būtų išsirinkti reikiama kortelę, jos suskirstytos pagal spalvas. Tačiau kur kas įdomesnis (nors ir nepristatytas) buvo išorinis SSD diskas. Tai prabangus ir brangus verslo klasės diskas, kurio talpa prasideda nuo 250GB.

samsung

Seagate pristatyme įdomesni pasirodė wi-fi ryšiu veikiantys išoriniai diskai. Tokiu būdu namuose galima iš išorinio disko vienu metu per tris skirtingus įrenginius žiūrėti skirtingus HD filmus. Yra specialūs apsai Samsung ir LG televizoriams, kurių dėka prie diske esančios medijos galima prisijungti dar greičiau ir patogiau.

seagate

Kad mažai nepasidarytų disko talpos Seagate siūlo ir debesų paslaugą. Galima įsigyti nuo 3 iki 8 TB talpos. Debesyse patalpintus filmus, muziką ir nuotraukas specialių apsų dėka galima paleisti išmaniuosiuose televizoriuose.

Italų kompanija aiino pristatė platų telefonų aksesuarų sąrašą. Šios kompanijos pristatyme ko gero įdomiausias reginys būvo, kai su plaktuku buvo daužoma per ekraną. Po daužymo tiesiog nulupus apsauginę plėvelę ekranas atrodydavo tarsi naujas – nė trupučio nepažeistas.

aiinoaiino2

Procesorių gamintojas intel gyrėsi nuveiktais darbais tobulinant procesorius. Yra ko girtis – Core serija pati populiariausia pasaulyje. Naujausias kompanijos gaminys M serijos procesorius.

intel

MSI stende puikavosi du žaidybiniai kompiuteriai. Jų kaina gali prasidėti nuo tūkstančio eurų. Vienas šių kompiuterių buvo su dviem vaizdo plokštėmis.
MSI atstovai teigė, kad žaidimų srities jie laikysis ir toliau. Tik ketinama nepamiršti ir stacionarių kompiuterių gerbėjų. Bus tobulinamos ir spartinamos pagrindinės plokštės.

msimsi2

Renginyje dar dalyvavo:

WD kompanijos atstovai, kurie pristatinėjo vidinius ir išorinius diskus.

wdwd2wd3

AEE – Baltijos šalyse startuojanti nauja kompanija su dronais ir veiksmo kameromis

aeeaee2

LG pristatinėjo lenktus monitorius

lglg2

Edimax – tinklo įranga, IP kameros.

edimaxedimax2

Darant renginio išvadas galima teigti, kad duomenų srautai didės, talpyklos plėsis, o kompiuterinė technika darysis išmanesnė.